Фондация „Спорт в България“

Пореден триумф за българската художествена гимнастика

Изключително успешен уикенд за българската художествена гимнастика, която завоюва общо 13 медала на различни първенства в Европа и Северна Америка.

Националната състезателка Елвира Краснобаева спечели сребърен и бронзов медал на финалите на отделните уреди, както и сребърен медал на многобоя при жените на първия турнир от сериите Гран При по художествена гимнастика за сезон 2024 в Тарту, Естония.

Този уикенд България спечели и отборната надпревара при девойките на международния турнир по художествена гимнастика Miss Valentine 2024 в Тарту. Страната бе представена от националния отбор девойки индивидуално в състав Дара Малинова, Магдалена Вълкова, Алекса Рашева и Александра Шалуева.

Българките събраха 327.100 точки, с които завоюваха отборната титла на 30-о юбилейното издание на „Miss Valentine“.

В Чикаго гимнастичката ни Никол Тодорова взе участие в престижния турнир „Vitry Stars“, по време на който спечели титлата в многобоя, три златни медала – на обръч, бухалки и лента, и сребърен медал на топка.